DUK

Kokia mano nuotraukų stilistika?

Subtilios, meniškos, jausmingos ir kartu stilingos – taip apibūdinu savo nuotraukas.

Mano nuotraukose nėra ryškių spalvų, ryškios raudonos, geltonos ar žalios, mano mėlyna spalva taip pat nuslopinta.

Nuotraukos apgaubtos šilto ir šiek tiek rusvo atspalvio. Jos labiau tamsios, nei šviesios. Jose labai dažnai žaidžia kontrastinga saulės šviesa ir šešėliai.

Man labai patinka kurti jausmingus portretus gamtos fone, bet lygiai taip pat patinka griūvėsiai ir rūmai.

Aš mėgstu jausmingas meniškas nuotraukas, bet taip pat man labai patinka ir stilingi, tarsi iš žurnalų nužengę paveikslėliai su mados prieskoniu.

Mano nuotraukose žmonės nešokinėja su spalvotais skėčiais, nelaiko vienas kito ant delno ir nenaudoja rekvizitų.

Mano stilingieji jaunieji nesislepia už berželių, jie nebūna susipykę.

Mano poros nebijo vėjo šokyje pagautų sruogų, užmestų ant veido ir akių.

Mano nuotraukose žmonės myli, yra mylimi, jaučia, džiaugiasi, bučiuojasi, kartais būna užsimerkę, glaudžiasi, glosto vienas kitą, nebijo plačiai šypsotis ir būti būti jausmingi.

Aš darau būtent tokias nuotraukas. Nes kitaip jų nematau.

Susitikime, jei Jums patinka būtent tokios, o ne kitokios nuotraukos

Kas nuotraukose retušuojama ir redaguojama?

Žinot kokia frazė fotografams labiausiai nepatinka – “Ai tai čia fotošopu patvarkysit”. Ne, deja nepatvarkysim.
Ne viską galim, ne viskam turim laiko. Fotosesijai reikia ruoštis taip, kad nereikėtų tvarkyti dalykų, kurie įprastai nėra tvarkomi.
Jei nespėjote susitvarkyti manikiūro, mes jo, deja nepadarysim.
Jei nepasidarėt makiažo – mes jo neuždėsim.
Jei neišsilyginot rūbo – tikrai kiekvienoje nuotraukoje rūbų raukšlių nelyginsime.
Patikėkit, jei darytume tokius dalykus, fotosesijos kaina būtų visiškai kita, nes per metus galėtume priimti bent dešimt kartų mažiau klientų. Viena yra dailinti veidą, bet visai kas kita yra tvarkyti panages, nuiminėti breketus, šalinti plaukelius nuo kūno ar keisti plaukų spalvą 1f609 - DUK

Kad nekiltų niuansų, kurie jums atrodo paprasti ir savaime suprantami, o
man neįgyvendinami, nusprendžiau paaiškinti, ką apima ir ko ne mano nuotraukų retušavimas ir redagavimas 1f642 - DUK

————————————————-

Mano nuotraukų redagavimas ir retušavimas apima:

Spalvų keitimą – nuslopinamos ryškios spalvos (tokios kaip raudona, geltona, žalia, rožinė, oranžinė, ryškiai mėlyna), keičiamas spalvų sodrumas ir intensyvumas, nuotraukoms suteikiamas rusvas tonas. Atspalviai ir spalvos nuotraukose gali skirtis nuo spalvų realybėje, taip pat atspalviai gali kisti dėl dienos eigoje besikeičiančių apšvietimo sąlygų.
Veidų retušavimą – raudonio, blizgesio, spuogelių šalinimas. Sušvelninami šešėliai, krintantys ant akių, paakių, dantų. Minimaliai pašviesinamos akys ir, jei reikia, dantys. Šalinamos neestetiškai ant veido užkritusios atsitiktinės kelios sruogos. Kur reikia, šešėlių ir šviesinimo pagalba pakoreguojami veido kontūrai. Suvienodinama veido spalva ir šviesumas. Minimaliai sušvelninamos raukšlelės. Randeliai ir apgamai naikinami jei to pageidaujama atskirai.
Kūno spalvos ir šviesumo suvienodinimas.
Kūno linijos redaguojamos tik ten, kur reikalauja estetika – per stipriai prispaustos rankos, dėl per stipriai nuleistos galvos atsiradęs pagurklis ir pan.
Kai kuriose nuotraukose, kur to reikia, pašalinami nereikalingi objektai – pavienės šiukšlės, stulpai, atsitiktiniai žmonės ir pan.
Keliose nuotraukose gali būti atlikta fotomanipuliacija šiek tiek pakeičiant objektus (pastatus, medžius, gėles, erdves), esančius nuotraukoje – klonuojama, transformuojama, ištempiama, siekiant užpildyti foną ir suteikti nuotraukai daugiau įspūdžio.
Siekiant sustiprinti įvaizdį, keliose nuotraukose gali būti prailginti ir ištempti suknelių šleifai ir nuometai.
Keliose nuotraukose gali būti panaudoti saulės ir šviesos blyksnio efektai, atsiradę natūraliai fotografuojant prieš saulę arba uždėti post procese.

Į mano retušavimo sąvoką neįeina:

Drastiška kūno formų ir veido bruožų korekcija
Plaukų spalvos keitimas ir žilų plaukų naikinimas
Makiažo uždėjimas
Šukuosenos keitimas ar kiekvieno styrančio plaukelio nuėmimas
Breketų nuėmimas ar estetinis dantų plombavimas
Manikiūro darymas
Kūno plaukelių, tatuiruočių, iššokusių venų šalinimas
Rūbų formos, spalvos keitimas, kiekvienos rūbo raukšlės lyginimas kiekvienoje nuotraukoje
Pastatų, kambarių, bažnyčių perdažymas, renovacija, šaligatvių taisymas ir pan.
Nuotraukų lipdymas
Nekeičiamas tikras nuotraukų fonas – žmonės neperkeliami iš vienos vietos į kitą
Neklijuojami nuotraukose nenusifotografavę žmonės.
Neklijuojami nuotraukose nebuvę objektai.
Nešalinami žmonės ir objektai, kurių tvarkingai pašalinti nepavyksta ir dėl kurių Fotografė nėra atsakinga – pvz. Jei jauniesiems einant prie altoriaus priešais Fotografę užlįs žmogus ir užstos jaunuosius, jo pašalinti iš nuotraukos nepavyks.

Kokiame mieste fotografuoju?

Vestuves – visoje Lietuvoje ir Europoje.

Fotosesijas – Kaune

Nuo ko priklauso geros nuotraukos?

  1. Nuo jaunųjų atsipalaidavimo, nebijojimo parodyti savo jausmus ir emocijas. Nebijokite vienas kito, artimo kontakto, prisiglaudimų, glostymų, bučinių – būtent artumas ir gražus ryšys nuotraukas padaro gražias ir jaukias. Nebijokite juoktis ir šypsotis – tai labai pagyvina nuotraukas ir suteikia joms natūralumo bei lengvumo. Būkite savimi. Būkite vienas su kitu ir mėgaukitės savo diena, vienas kito artumu. Nebijokite jausmingumo.
  2. Nuo pasitikėjimo fotografe(-u). Jei išsirinkote savo fotografę/ą ir jo(s) darbų stilius Jums tikrai labai patinka, tai pasitikėkite ja/ juo. Neabejokite savo pasirinkimu. Dar svarbiau – nekvestionuokite fotografės(-o) pasirinkimų, jo(s) darbo pobūdžio, jo(s) siūlomų pozų. Jūs pasirinkote profesionalą, kuris žino ką daro. Žino, kaip padaryti gražias nuotraukas. Kokios pozos gražiausiai žiūrėsis nuotraukose. Koks apšvietimas ir fonas tinkamiausias.
    Jei jau pasirinkote ilgą fotosesiją (2-3 val.), nepradėkite po 15 min. dūsauti kaip viskas atsibodo, nes tai tikrai nekelia įkvepimo fotografams. Jūs mus samdote, kad dirbtume savo darbą. Ir komentarai, kad “čia nesąmonė, man taip nepatinka, darykit kažkaip kažką kitaip” tikrai nepadeda fotografams dirbti ir geriausiai atlikti savo darbą. Ilga fotosesija buvo Jūsų pačių pasirinkimas, todėl jei jau jai pasiryžote, klausykite profesionalo ir nerodykite priešiškumo jo atžvilgiu, nes susidariusi įtampa ir Jūsų neigiama emocija labai atsispindi Jūsų veide, o tai reiškia – ir nuotraukose 🙂
  3. Nuo stilistinio vientisumo ir tinkamo pasiruošimo fotosesijai – suderinto tarpusavio stiliaus ir pagal jį  parinktos vietos. Labai svarbu pasirinkus savo vestuvių ir jo dekoro stilistiką (klasikinis, modernus, “boho”, prabangus ir pan.), jos nuosekliai laikytis tiek renkantis savo aprangą, tiek lokacijas ar puokštę. Jei pasirinkote “boho” stilių ir norite fotografuotis mieste, bet fotografė(-as) siūlo gamtą ar mišką – klausykite jo(s) patarimų. Atsižvelgiant į Jūsų pasirinktą įvaizdį priderintos lokacijos išlaiko stilistinį vientisumą, kas labai svarbu nuotraukoms. Todėl nesistebėkite kodėl fotografai gali prašyti iš Jūsų vestuvinės suknelės nuotraukos – tam, kad patartų tiek koks kostiumas, tiek kokia lokacijas prie jos derės. Mes ne stilistai, tačiau esame matę daug vestuvių ir turime bendrą suvokimą kas su kuo dera.
Kodėl nuotraukų reikia laukti 3-4 mėnesius?

Praėjus kelioms dienoms po vestuvių gausite kelias nuotraukas iš savo nuostabios dienos. Likusios nuotraukos pateikiamos per 3-4 mėnesius. Nuotraukų atrinkimas ir paruošimas yra kruopštus procesas, kiekviena nuotrauka kruopčiai apdirbama, retušuojama, laikomasi spalvinio vientisumo. Kadangi vestuvių fotografavimo sezono piko metu kartais per savaitę tenka įamžinti 2-3 vestuves, o ir kiekvienas savaitgalis paskirtas fotografavimui, natūralu, kad susidaro eilė. Sezono pradžioje nuotraukos paruošiamos greičiau, nei nurodyta termine, tačiau antros vasaros pusės ir rudens vestuvės dėl susidariusios eilės ruošiamos būtent tiek, kiek nurodyta terminuose – iki 4 mėnesių.

Visuomet siunčiant įžangines nuotraukas įvardinu apytikslį terminą, kada galima tikėtis paruoštų nuotraukų. Kai nuotraukas paruošiu, siunčiu jas spausdinti į Lenkiją (Lietuvoje nei vienos spaustuvės spalvų kokybė netenkina ir neatitinka realistiškumo), gavusi atspausdintas nuotraukas pranešu Jums. Todėl labai prašau visų savo jaunavedžių kantriai laukti nurodytų terminų ir neklausinėti dėl nuotraukų paruošimo praėjus kelioms savaitėms po vestuvių – nuotraukų specialiai nelaikau ir nevilkinu jų atidavimo, jos pasiekia Jus kai tik yra paruošiamos. Jei nerašau, reiškias dar neturiu Jums ko parodyti 🙂 Kiekvienas Jūsų klausimas ir atrašinėjimas vilkina Jūsų pačių nuotraukų ruošimą. Per visus savo darbo metus dar niekada neatidaviau nuotraukų vėliau termino, tad būkite ramūs, kad nuotraukos Jus tikrai pasieks nustatytu laiku 🙂

Kokia mano patirtis?

Fotografuoju nuo 2012 metų. Kasmet įamžinu 20-30 vestuvių ir kelias dešimtis fotosesijų. Šiuo metu jau esu nufotografavusi virš 200 vestuvių.

Kodėl neatiduodame visų nuotraukų?

Labai retai rasite fotografą, kuris sutiktų Jums ar net pats siūlytų atiduoti visas neretušuotas nuotraukas. Didžioji dauguma fotografų tokių nuotraukų neatiduoda ir nerodo. Tame tarpe ir aš. Kodėl? Todėl, kad visų pirma, jūs net neatsidarytumėt tokių nuotraukų be specialių programų. Mes fotografuojame ne JPG formatu, O RAW/ NEF. Tai yra visiškai žalias failas, kurį reikia apdirbti specialiose programose ir tik tuomet jau sukonvertuoti į visiems nuskaitomą JPG. Antra priežastis – o kam Jums tie neapdoroti, nepavykę kadrai? Ar prašote kiaušinių lukštų ir kitų produktų likučių, likusių gaminant užsakytą tortą? Juk nesvarbu, kokie tie likučiai – Jūs jų tikrai neprašysite, nes jie Jums neįdomūs, Jūs jų niekur nenaudosite. Svarbiausia – gražus ir skanus tortas. Jo gaminimo procesas juk Jūsų nedomina, tiesa? Ar prašote audinių atraižų, kuomet pas siuvėją užsisakote savo svajonių suknelę? Taip pat ir su nuotraukomis – tai, kas nepanaudota, neturėtų Jūsų dominti, nes visi gražiausi kadrai Jums jau pateikti, tikrai niekas specialiai netrina gražių kadrų tik todėl, kad jau pasiekė užsibrėžtą nuotraukų skaičių. Daug nuotraukų, kurių netvarkome, yra techniškai netvarkingos, blogai sufokusuotos ir sueksponuotos,  blogos kadruotės, kitose nuotraukose žmonės užsimerkę ar nepatraukliai atrodo, keistos veido išraiškos ar neestetiškos laikysenos. Tai, ką pateikiame Jums, yra geriausias rezultatas. Patys geriausi ir gražiausi kadrai. Ir joks save gerbiantis profesionalas RAW failų neatiduos.

Ar galima tikėtis ženkliai daugiau nuotraukų nei nurodyta sutartyje?

Kad ir kaip norėčiau, deja negaliu paruošti žymiai didesnio, nei sutarta, nuotraukų skaičiaus. Ne todėl, kad būtų gaila. Viskas dėl laiko. Kad įsivaizduotumėt kiek užtrunka nuotraukų redagavimas, pasakysiu Jums, kad vidutiniškai per dieną paruošiu 40-60 nuotraukų. Jei labai labai palankios fotografavimo sąlygos ir daug reportažo, per dieną gali pavykti paruošti ir 100 nuotraukų. Bet labai labai labai retai ir tik reportažinėje dalyje (bažnyčia, sveikinimai), esant labai palankioms apšvietimo ir spalvinėms sąlygoms. O štai iš fotosesijos dalies, esant labai intensyviai stipriai aplinkos šviesai ir spalvoms, turint daug artimų portretų, gali per dieną pavykti sutvarkyti vos 30 nuotraukų. Tad dabar įsivaizduokime, kad kiekvienoms vestuvėms aš norėčiau papildomai paruošti +-50 nuotraukų. Per sezoną turiu 25-30 vestuvių. Tad norint kiekvienus jaunavedžius apdovanoti bent 50 papildomų nuotraukų, man jau reikėtų papildomo mėnesio. Jei skaičiuosime tik darbo dienas – 5-6 savaičių. O jei paruoščiau po 100 papildomų nuotraukų? Mano kalendoriuje turėtų atsirasti beveik trys papildomi mėnesiai. Deja, papildomų mėnesių neturiu. Visi sezono užsakymai priimami kruopščiai planuojant, dėliojant darbų grafikus ir apskaičiuojant kiek tiksliai ir kokias konkrečiais nuotraukas turėsiu paruošti. Priimu tiek užsakymų, kiek žinau, kad spėsiu įgyvendinti pagal savo terminus. Jau gegužės 3 dieną žinau, kokias konkrečiai vestuves tvarkysiu gruodžio 11 dieną. Griežtai dirbu pagal iš anksto susidarytą grafiką, kad visas poras nuotraukos pasiektų sutartyje numatytu laiku ir nei viena diena vėliau.

Dar vienas aspektas – albume stengiuosi pateikti kuo skirtingesnes nuotraukas. Kad kiekviena jų būtų skirtingos pozos, išraiškos, nuotolio, be nuobodžių pasikartojimų. Mano nuomone, kokybė visuomet yra svarbiau už kiekybę. Todėl 150 unikalių, kruopščiai suredaguotų nuotraukų yra ženkliai geriau už 400 neįdomių, vienodų ir bet kaip sutvarkytų fotografijų.

Kaip skaičiuojama fotografavimo trukmė?

Fotografavimo trukmė skaičiuojama nuo fotografavimo pradžios iki pabaigos., t.y. nuo pirmos iki paskutinės nuotraukos. Laikas, kurį sugaištu kelyje kol atvažiuoju į sutartą pradinę lokaciją nėra skaičiuojamas. Taip pat neskaičiuojamas ir laikas, reikalingas man grįžti namo po fotografavimo. Tačiau visi važinėjimai tarp fotosesijų vietų, bažnyčių, sodybų yra skaičiuojami į bendrą trukmę. Kodėl?

  1. Kelionėje laiką sugaištu lygiai taip pat kaip ir jūs. Jis man neišsiminusuoja ir niekur nedingsta. Tai yra laikas, kuris praleidžiamas dėl jūsų ir tuo metu aš negaliu nieko kito veikti, kaip tik vairuoti arba būti keleivio vietoje planuojant sekančius veiksmus ir nuotraukas.
  2. Neįmanoma skaičiuoti kiekvienos fotografavimo minutės, nes mano paslaugos apima ne tik mygtuko paspaudimą – tai ir jaunųjų sustatymas, vietos apžvalga, suknelės, nuometo pataisymas, kūrybinis planavimas, objektyvo pakeitimas, sukoordinavimas, kartais pleistro ar vandens buteliuko padavimas ir daugybė kitų akivaizdžiai nematomų dalykų.
  3. O dabar įsivaizduokime, kad kelionės laikas yra neskaičiuojamas. Pora sugalvoja susituokti 10 val. Vilniuje ir vykti fotografuotis į Nidą, nes ten jų svajonių vieta. Nidoje fotosesiją darytume vakarop, nuo 17 iki 21 val. Realiai fotografavimo gautųsi 4 valandos, tačiau aš tądien dirbsiu 10-21 val., t.y. 11 val. neskaičiuojant kelionės į Vilnių ir iš Nidos į Kauną.  Tad ar būtų sąžiningas tik paties fotografavimo, tik mygtuko paspaudimo laiko skaičiavimas mano atžvilgiu?
We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. View more
Cookies settings
Accept
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active
Svetainė naudoja slapukus (angl. cookies) paslaugų veikimui užtikrinti, Jūsų patirties gerinimui bei rinkodarai. Jūs galite sutikti su funkcinių ar funkcinių ir rinkodaros slapukų naudojimu. Slapukų pasirinkimą galite valdyti nustatymuose. Uždarius šį langą bus įrašomi tik privalomi slapukai.  
Save settings
Cookies settings